INSPEKTOR P/POŻ

Inspektor

Do zadań Inspektora p/poż. należy:
  1. czuwanie nad zapewnieniem bezpieczeństwa p/poż. ludzi i mienia.
  2. utrzymanie w pełnej gotowości dróg ewakuacyjnych oraz całego procesu ewakuacji Szpitala.
  3. sprawdzanie zdatności użytkowej urządzeń przeciwpożarowych oraz sprzętu pożarniczo- ratowniczego i gaśniczego oraz zabezpieczenie dostatecznej ilości tego sprzętu.
  4. utrzymanie łączności z właściwą terenowo Komendą Straży Pożarnej.
  5. prowadzenie szkoleń pracowników (wstępnych, okresowych) z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
  6. bieżąca aktualizacja Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego dla Szpitala.
  7. udział w dochodzeniach pożarowych, ustalanie sposobów postępowania na wypadek pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.
  8. prowadzenie rejestru przeglądów okresowych (rocznych, 5-letnich) instalacji technicznych i urządzeń przeciwpożarowych, sieci elektrycznych, wentylacyjnych, odgromowych, oświetlenia ewakuacyjnego, prób ciśnieniowo-wydajnościowych, hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych oraz węży.
  9. nadzór nad budową instalacji alarmowania pożarowego, dźwiękowego, urządzeń oddymiających.

Sekcja
Sekcja