SEKCJA INFORMATYKI

Wioletta Brodzińska -Kierownik
Przemysław Owsianka         - Informatyk
Bartosz Woźniak       - Informatyk

Do zadań Sekcji Informatyki należy w szczególności:
  1. wykonywanie obowiązków administratora sieci.
  2. opieka informatyczna nad istniejącymi systemami.
  3. troska i dbałość o funkcjonującą sieć informatyczną w Szpitalu oraz o jej rozwój w miarę potrzeb, a także archiwizowanie danych.
  4. wykonywanie zadań związanych z zapewnieniem zgodnego z prawem przetwarzania danych osobowych i czuwanie nad ich bezpieczeństwem.
  5. współpraca z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji w zakresie realizacji założeń Polityki Bezpieczeństwa Szpitala.
  6. czuwanie nad prawidłowym funkcjonowaniem posiadanego oprogramowania informatycznego oraz jego aktualizowanie.
  7. szkolenie pracowników szpitala w zakresie obsługi sprzętu komputerowego oraz w zakresie obsługi oprogramowania .
  8. koordynowanie przepływu informacji elektronicznej.
  9. przeglądy, konserwacja i naprawa sprzętu komputerowego.
  10. opiniowanie zakupu sprzętu komputerowego oraz oprogramowania.
  11. wykonywanie innych zadań zleconych przez Dyrektora.
  12. aktualizacja strony internetowej Szpitala oraz prowadzenie biuletynu informacji publicznej.
  13. dbałość o zachowanie tajemnicy służbowej i realizacje przepisów ustawy o ochronie danych osobowych.

sekcja informatyki komputer

Sekcja