sz-2905.jpg

DZIAŁ KADROWO PŁACOWY

Jolanta Głąb - Kierownik

Do zadań Działu Kadr w zakresie spraw osobowych należy:
  1. rekrutacja, nabór i rozmieszczenie kadr w porozumieniu z kierownikami komórek organizacyjnych.
  2. przygotowywanie do decyzji Dyrektora Szpitala materiałów dotyczących przyjmowania, zwalniania, przenoszenia pracowników na inne stanowiska i awansowanie zgodnie z przepisami.
  3. prowadzenie ewidencji pracowników, akt osobowych, legitymacji i zaświadczeń o zatrudnieniu, prowadzenie spraw związanych z urlopami, oraz spraw związanych z czasową niezdolnością do pracy.
  4. kontrola dyscypliny i porządku pracy.
  5. przygotowanie wniosków w sprawach nagradzania i karania pracowników.
  6. prowadzenie dokumentacji dotyczącej szkolenia specjalizacyjnego lekarzy, pielęgniarek, położnych i innego personelu medycznego i niemedycznego oraz prowadzenie dokumentacji związanej ze stażami podyplomowymi lekarzy.
  7. załatwianie spraw związanych z przechodzeniem pracowników na emeryturę, rentę, lub świadczenie przedemerytalne.
  8. współdziałanie z inspektorem BHP i Poradnią Medycyny Pracy, załatwianie spraw związanych z wypadkami w drodze do pracy i z pracy.
  9. analizowanie stanu zatrudnienia i wykorzystania czasu pracy w komórkach organizacyjnych Szpitala.
  10. opracowywanie sprawozdań dotyczących zatrudnienia i spraw socjalnych.
  11. załatwianie spraw związanych z dokształcaniem i doskonaleniem pracowników.
  12. kontrolowanie różnych form szkolenia zawodowego podjętych przez pracowników.
  13. wystawianie delegacji służbowych, prowadzenie ewidencji delegacji służbowych oraz zwolnień z tytułu niezdolności do pracy.
  14. współpraca z Powiatowym Biurem Pracy w sprawach pracowniczych.
  15. obsługa programu ,,Płatnik" w zakresie zgłaszania, wyrejestrowywania, oraz aktualizowanie danych ubezpieczonych.

Do zadań Działu Kadr w zakresie spraw socjalnych należy:

1. współdziałanie w gospodarowaniu funduszem socjalnym.
  2. załatwianie spraw ubezpieczeń społecznych w zakresie zgłoszenia do ubezpieczenia pracowników i ich rodzin.
  3. sporządzanie sprawozdań statystycznych zgodnie z ustawą o statystyce publicznej i przepisami wykonawczymi do ustawy.

Dzial kadr pokoj

32-67-40-363