DYREKCJA SZPITAL POWIATOWY W ZAWIERCIU

p.o DYREKTOR
SZPITAL POWIATOWY W ZAWIERCIU
mgr Marek Walewski

Podstawowe cele działania Dyrektora to:
  1. zarządzanie Szpitalem;
  2. organizowanie działalności Szpitala zgodnie z jego Statutem;
  3. zapewnienie ładu i porządku organizacyjnego w Szpitalu;
  4. bilansowanie przychodów i kosztów Szpitala.

Do zadań Dyrektora należą:
  1. kształtowanie wizerunku zewnętrznego Szpitala.
  2. ustalanie kierunków, programów rozwoju i celów strategicznych Szpitala.
  3. ustalanie struktury organizacyjnej oraz wewnętrznego systemu zarządzania.
  4. kształtowanie polityki kadrowej.
  5. reprezentacja i ochrona prawna interesów Szpitala.
  6. współpraca z Organem Założycielskim.
  7. współpraca z organizacjami związkowymi i samorządowymi oraz innymi mającymi wpływ na funkcjonowanie Szpitala.
  8. podejmowanie decyzji w sprawach inwestycji.
  9. nadzorowanie realizacji zadań Szpitala w zakresie obrony cywilnej i obronności.

Dyrektor Szpitala ponosi odpowiedzialność za całokształt działalności Szpitala (podstawowej, administracyjnej i pomocniczej), a w szczególności za:

1. organizację i prowadzenie Szpitala zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  2. dobór pracowników posiadających kwalifikacje zgodne z obowiązującymi przepisami.
  3. organizację pracy podległych pracowników.
  4. pozyskiwanie środków finansowych na finansowanie działalności i prawidłową gospodarkę tymi środkami.
  5. właściwy stan techniczny obiektów i wyposażenia oraz właściwe zabezpieczenie mienia (obiektów, urządzeń, aparatury i innych składników majątkowych).
  6. zapewnienie przestrzegania warunków bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów p/pożarowych.
  7. współdziałanie w zakresie rozwoju ochrony zdrowia z organami administracji samorządowej i rządowej.
  8. podejmowanie działań na rzecz promocji zdrowia, współdziałanie z różnego rodzaju fundacjami wspomagającymi działania na rzecz ochrony zdrowia.
  9. podejmowanie działań w celu podniesienia poziomu usług medycznych, doposażenia Szpitala w specjalistyczną aparaturę i sprzęt medyczny.
  10. przyjmowanie i rozpatrywania skarg i wniosków, badanie przyczyn ich powstawania oraz podejmowanie działań w kierunku ich eliminowania.

32-67-40-200

Godziny Przyjęć Petentów