Oddział Rehabilitacji Neurologicznej PDF Drukuj Email
piątek, 27 czerwca 2014 11:26

NOWE MOŻLIWOŚCI LECZENIA NA ODDZIALE REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ

W dniu 26.06.2014r. odbyło się uroczyste otwarcie Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej, który powstał w odpowiedzi na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu zawierciańskiego.
Utworzony został w miejsce wcześniej funkcjonującego oddziału wewnętrznego III.
Oddział został kompleksowo wyremontowany i wyposażony w niezbędny sprzęt - koszt remontu wraz z wyposażeniem wyniósł 600 000,- zł. Oddział dysponuje 24 miejscami. Z pobytu w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej mogą korzystać nieodpłatnie pacjenci ze skierowaniem z oddziałów: neurologii, udarowego, neurochirurgii, anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii urazowej, chirurgii ogólnej i oddziału wewnętrznego oraz z  poradni neurologicznej, neurochirurgicznej i rehabilitacyjnej, zgodnie  z zasadami ustalonymi przez NFZ.
Nad pacjentami będzie czuwał profesjonalny zespół medyczny, lekarze, pielęgniarki, fizykoterapeuci, logopedzi, psychologowie i terapeuci zajęciowi.
Oddział rozpocznie działalność od dnia 1 -go lipca 2014r.
W otwarciu udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych z terenu powiatu zawierciańskiego,  a także lekarze, pielęgniarki i pracownicy administracji  Szpitala Powiatowego w Zawierciu.
W trakcie uroczystego otwarcia Oddziału,  na ręce Prezydenta Miasta Zawiercie Ryszarda Macha, Wójta Gminy Żarnowiec Eugeniusza Kapuśniaka oraz Wójta Gminy Kroczyce Stefana Pantaka, przekazano podziękowania  za  okazaną pomoc i wsparcie finansowe  dla Szpitala Powiatowego w Zawierciu,  w zakresie  doposażenia  w nowoczesny sprzęt medyczny.

Poprawiony: czwartek, 22 października 2015 12:01